Fabuła

Była sobie szkoła. Była, bo niestety już nie istnieję. Istniała 6 lat temu. Jej nauczyciele, uczniowie oraz dyrektorki tworzyli specyficzną społeczność i jedność. I to nie taką, gdzie nauczyciele byli sztywni i stanowczy do uczniów włącznie z dyrektorką. W tej szkole było inaczej. Uczniowie tam byli traktowani na równi z nauczycielami i chociaż teoretycznie mieli ich słuchać, de facto nie miało to żadnego znaczenia, a sama dyrektorka zachowywała się jak uczeń. Byli wspólnotą, niezachwianą, tworzącą nie odrębną całość. 

Sami uczniowie też nie byli zwykli, a na pewno nie byli wyłącznie ludźmi - głównie społeczność ta składała się z istot nadnaturalnych takich jak kotołaki, wampiry i wilkołaki. Same dyrektorki również do owych istot należały. Szkoła ta była elitarna, choć może kiedyś wiedziało o niej więcej osób, lecz z czasem najwyraźniej zapomniano o szkole i wiedzieli już o niej tylko nieliczni. 

Miała swój cel – przyzwyczaić nieludzi do środowiska, obyć z ludźmi i sprawić, żeby pomiędzy konkretnymi rasami znajdującymi się w szkole nie było waśni. Cel wręcz niemożliwy do spełnienia biorąc pod uwagę skrajnie różne cechy tych ras i przeciwieństwa oraz to, że jedna rasa od początków nienawidziła drugiej, albo zwyczajnie się na niej pożywiała. Jednakże udało się to spełnić. 

W tej szkole nie było kłótni, bójek, walk na śmierć i życie, bo za takie coś uczeń od razu został wydalany. Nie było też jeszcze czegoś, a raczej było, lecz w niewielkich ilościach. Lekcje. Odwieczna zmora każdego ucznia. Tam każdy mógł je opuszczać, byleby tylko zaliczył egzaminy. No i przede wszystkim – cała społeczność czas wolny spędzała razem na wszelakich zabawach, romansach, butelce. Wszyscy się znali. 

Niestety nadszedł ten moment, gdy uczniowie dorośli, a dyrektorka wiedząc, że już nikt nie wie o jej szkole postanowiła ją zamknąć. Miała też inne powody, ale są one zbyt skomplikowane, by o tym mówić. Tak więc szkoła została zamknięta, a uczniowie tworzący dotychczas zgraną paczkę wraz z nauczycielami rozeszli się każdy w swoją stronę. Nie zachowali nawet między sobą kontaktu udając się samodzielnie we własny, dorosły świat. I tak minął już jaki czas.

Po paru latach trójka dawnych uczniów Yuki, Vixen i Aven wspólnie utworzyli własną szkołę - ACADEMY ON THE HILL - jest ona dla wszystkich ras nie ograniczając się jak tamta. I po przyjeździe tam uznali szkołę za otwartą czekając jak w jej progach pojawią się dawne bądź nowe twarze chcące się uczyć, bądź zwyczajnie znaleźć w nim dom jak dawniej.. Czy i Ty odważysz się tam dołączyć, by przeżyć niezapomnianą szkolną przygodę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz